Навчання – світло, або особливості освітлення дитячої кімнати

Правильно підібране освітлення кімнати для дітей, особливо юних школярів, – не тільки запорука їхнього затишку і комфорту, а й профілактика офтальмологічних захворювань і проблем з опорно-руховим апаратом. За правилами безпеки, освітлювальні прилади повинні знаходитися на віддаленій відстані від малюка, щоб убезпечити його від випадкового зачіпання проводу або торкання до розжареної лампи. Практичним і правильним рішенням під час обладнання додаткового освітлення для дитячого куточка стане лампа на стелі з пересувними кронштейнами для мобільного переміщення джерела світла або компактний настільний світильник. Таким чином, і парта, і ігрова частина кімнати завжди будуть забезпечені достатньою кількістю «штучного сонця». Як підібрати оптимальне освітлення для робочої зони залежно від віку школяра?

Освітлювальні прилади, як і шкільні парти, мають гармоніювати з особистістю дитини. Настільні лампи і торшери із зображенням улюблених персонажів мультфільмів потішать дошкільнят чи учнів молодших класів. Старшим дітям підійдуть світильники у строгішому виконанні. Слід пам'ятати: купуючи зростаючу шкільну парту, батькам треба подбати і про хороше освітлення для свого чада. Анатомічно правильною для робочої стільниці учня є похила площина. Багато виробників освітлювальних приладів не враховують цей фактор, виготовляючи світильники і лампи виключно для стандартних поверхонь. Вибираючи настільну лампу для парти, орієнтуйтеся на ті моделі, котрі мають фіксуючу кліпсу. Така деталь надійно закріпить виріб на стільниці.

Ігрова та робоча зони – правила організації освітлення:

  • Для правильного освітлення робочого простору замало тільки люстри на стелі, треба додатково забезпечити зростаючу парту торшером.
  • Для шульги настільна лампа повинна розташовуватися праворуч, а для правші – ліворуч. Така позиція забезпечує оптимальний кут освітлення і запобігає розвитку в дитини сколіозу.
  • Для ігрової зони джерела світла можна встановити як на стелі, так і на стіні приміщення.
  • Підсвітки ноутбука чи планшета недостатньо для правильної роботи з цими гаджетами, необхідне додаткове освітлення.
  • Підлоговий торшер – не найкращий варіант для освітлення зони дозвілля маленького непосиди. Опора такого світильника недостатньо стійка, і малюк може перекинути його на себе. Подібний тип освітлення підійде для дітей трохи старшого віку.

Купуючи світильники, лампи і торшери для дитячої кімнати або для зростаючої парти, слід робити вибір відповідально, беручи до уваги не тільки естетичні якості, але й характеристики безпеки і вікові особливості Вашої донечки чи сина.

 


1388 0

Коментарі

Будь ласкаавторизуйтесь або зареєструйтесь to review